Aktuality

 

KULTURNÍ AKCE:

 

25.9. v 17 hod. ZALOŽENÍ REPUBLIKY - přednáška spisovatelky a lektorky Dany Šimkové. Povídání o tom, jak se postupně utvářely naše dějiny, aby daly podnět ke vzniku republiky, jak obtížná byla situace našeho národa v 19. století a kde se v nás vzala ta touha po samostatnosti. 
Vstupné 30 Kč

1.10. - 5.10. TÝDEN KNIHOVEN
  • Vyhlašujeme amnestii čtenářských poplatků
  • Prosíme zapomnětlivé čtenáře, aby vrátili vypůjčené knihy
  • Přihlašujeme nové čtenáře zdarma
  • Prodáváme vyřazené knihy a časopisy
2.10. v 17 hod. ZÁHADY VÝCHODNÍHO PRUSKA aneb KAM SE PODĚLA JANTAROVÁ KOMNATA - přednáška spisovatele a ředitele TV Kinosvět a TV WAR  Milana Zachy Kučery.
Vstupné 30 Kč, vstupenky budou slosovány. Vítězové si odnesou předplatné internetového televizního archivu Film popular, časopisy Záhady života a další ceny.

4.10. v 17 hod. LITERÁRNÍ SALÓN "JAK NA PŘÍŠERY" - DIVADLO MALÉhRY. Ve vlastní pohádce hereček brněnského divadla ožívají pohádkoví hrdinové, jakými jsou čerti, hastrmani nebo ježibaby v dnešním dětském světě. Během čtení se podává čaj z ruského samovaru. Hodinové čtení a vyprávění pro děti od 4 let, rodiče i prarodiče je doplněno promítáním obrázků, písničkami a hraním si.
Vstupné 40 Kč, děti zdarma

23.10. v 15 hod. ODPOLEDNE S PASTELKOU
- vyhodnocení výtvarné soutěže ke 100. výročí založení Československa

6.11. v 17 hod. PŘEDNÁŠKA O LÍČENÍ A OBLÉKÁNÍ s Monikou Stárkovou. Základy péče o pleť - jak si nastavit správně domácí péči a čemu se vyvarovat podle stavu své pleti. Naučíme se jednoduché denní 10 minutové líčení. Přejdeme k detoxu našich šatníků, jak si ho správně vytřídit s následným nákupním seznamem a doplněním. Současně si projdeme, jak kombinovat barvy, střihy a doplňky.

13.11. v 17 hod. SOUROZENECKÁ POZICE, JEJÍ CHARAKTERISTIKA A PROŽITÍ BEZ RIVALITY - PhDr. Stanislava Podžorná. Teorie "Sourozenecké konstelace" vnímá lidskou osobnost prostřednictvím pořadí narození v rodině. Každá pozice má svá pozitiva i rizika a ovlivňuje mnohdy volbu partnera, profese, způsob výchovy dětí... Hledání odpovědi na otázku, zda je rivatila mezi sourozenci ovlivnitelná natolik, aby u vás doma převládala pohoda.
Vstupné 30 Kč, pro rodiče zapojené do projektu Bookstart zdarma

22.11. v 17 hod. JAK ODNAUČIT PSY A KOČKY ZLOZVYKŮM - pokračování cyklu veterinárních přednášek MVDr. Martiny Lužné
V knihovně provádíme nové registrace čtenářů, prosíme o vyplnění formuláře a předložení OP. Můžete se také rozhodnout, zda chcete zasílat informace o akcích knihovny na e-mail. Děkujeme za pochopení.

27.11. v 17 hod. KURZ LÍČENÍ ANEB SAMA SOBĚ VIZÁŽISTKOU - výběr a aplikace správného odstínu make-upu, korekce a modelace pleti, výběr a aplikace tvářenky, líčení rtů, technika líčení očí, kombinace barev, modelace a líčení obočí. Pokud máte, můžete si přinést větší zrcátko a štětce na líčení očí.

4.12. v 17 hod. NÁHLED DO RŮZNÝCH FYZIOTERAPEUTICKÝCH METOD S CÍLEM PREVENCE A LÉČBY BOLESTÍ ZAD A KLOUBŮ - Martina Hyvnarová. DNS dle Koláře, SMS systém dle Smíška, cvičení  dle Freemana, cvičení dle Brügera, míčkování, tejpování, chůze s trekovými holemi. Vstup volný

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - pro žáky základních škol a naše dětské čtenáře
100. výročí založení Československa
Každý rok chodíte popřát svým blízkým k narozeninám a přejete hodně zdraví, štěstí, pohody, pěkných zážitků na cestách... Jaké by bylo vaše přání pro zemi, ve které žijete? 28. října 2018 slaví narozeniny Československá republika a letos jí bude už 100 let!
Nakresli své republice přání k narozeninám!
Kreslit můžeš jakoukoli technikou na papír o velikosti A4, A3, A2.
Všechny práce budou vystaveny v městské knihovně od 1. září 2018
Nejlepší obrázky budou oceněny 23. října 2018
Hotové, podepsané práce odevzdejte v Městské knihovně Příbor nejpozději do 30. června 2018. Doručené práce budou zveřejněny.


Bookstart - S knížkou do života
Pilotní ročník tohoto projektu byl v ČR spuštěn v březnu pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků. Cílem projektu je podpora verbálních a čtenářských dovedností u dětí a pochopení významu čtenářství pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost u rodičů. Je to první projekt zaměřený na rodiny s nejmenšími dětmi a předpokládaná doba trvání je do šesti let věku dítěte.
Rodičům novorozenců bude na vítání občánků v průběhu celého roku předán dárek ve formě sady obsahující knížku pro děťátko, která nebude jinak distribuována v prodejní síti a dále metodický návod, jak a co začít svému dítěti číst. Knihovna věnuje rodičům bezplatný čtenářský průkaz. Pokud se rodiče neúčastní vítání občánků, mohou si dárek vyzvednout v knihovně. 

Kontakt: tel.: 556 725 037  E-mail: knihovna@knihovna-pribor.cz