Aktuality


27.2.2018 v 17 hod. Zvěrolékařka v knihovně II - MVDr. Martina Lužná o zdraví, vakcinaci, odčervení a další rady v péči o domácí zvířata


Březen - měsíc čtenářů

13.3.2018 v 17 hod. MOZEK A KONCENTRACE - přednáška trenérky paměti Mgr. Martiny Buriánové
Teoretické informace o charakteristických vlastnostech a podmínkách koncentrace budou střídat praktické hříčky a rady k jejímu zlepšení. Rovněž při tématu mozkových hemisfér se nejen dozvíte o jejich specializaci na určité mentální úkony, ale budete mít i možnost otestovat jak fungují a aktivizovat je.
Před začátkem přednášky bude vyhlášen Čtenář roku 2017.

15.3.2018 v 17 hod. Labyrint záhad - Arnošt Vašíček
Beseda s autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ďáblova lest, Ztracená brána, Strážce duší a Planeta záhad.
Nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější než si vůbec dovedeme představit.
Nachází se na našem území trosky plavidla mimozemšťanů? Jaké stopy zanechaly v Jeseníkách tajemné stvůry z hvězd? Byl hunský vůdce Attila pohřben na severu Moravy? Schyluje se k senzačnímu objevu jeho prokletého pokladu? Co ukryli Slované v tajné podzemní svatyni na Radhošti? Podaří se odhalit tajemství kamene smrti? Jsme obklopeni duchy a přízraky?
Součástí přednášky jsou i unikátní video dokumenty.

20.3.2018 v 15 hod. Velikonoční dílna - akce pro děti a rodiče. Přineste si dvě vyfouknutá vajíčka.

27.3.2018 od 15 do 17 hod. Bible - celonárodní čtení. Přečtě si i Vy svůj kousek Bible o Velikonocích. Pořádá Bratrská jednota baptistů

PŘIPRAVUJEME

Bookstart - S knížkou do života
Pilotní ročník tohoto projektu bude v ČR spuštěn v březnu pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků. Cílem projektu je podpora verbálních a čtenářských dovedností u dětí a pochopení významu čtenářství pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost u rodičů. Je to první projekt zaměřený na rodiny s nejmenšími dětmi a předpokládaná doba trvání je do šesti let věku dítěte.
Rodičům novorozenců bude na vítání občánků předán dárek ve formě sady obsahující knížku pro děťátko, která nebude jinak distribuována v prodejní síti a dále metodický návod, jak a co začít svému dítěti číst. Knihovna věnuje rodičům bezplatný čtenářský průkaz. Pokud se rodiče neúčastní vítání občánků, mohou si dárek vyzvednout v knihovně.

Kontakt: tel.: 556 725 037  E-mail: knihovna@knihovna-pribor.cz